Nuo tvarkingai paruošto pagrindo priklauso kaip ilgai laikysis plytelės ir kaip gražiai jums pavyks jas išklijuoti.
Apskritai, nesvarbu, kokias plyteles ir kur klijuosite, svarbiausia, kad paviršius būtų lygus, švarus bei netrupėtų. Kitu atveju, plytelės neprilips lygiai arba nubyrės klijai ir teks viską daryti iš naujo.
Plytelės klijuojamos pačiais įvairiausiais specialiais mišiniais ar skiediniais (dažniausiai cemento pagrindu), klijais. Perkant vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus: ar tvirtai suriša, ar galima klijuoti ant horizontalių, ar ant vertikalių paviršių, naudojamos patalpų viduje ar išorėje (būna universalių), atsparumas vandeniui, šalčiui, kaip greitai kietėja, ar tinka šildomoms grindims.
Plytelių priežiūra yra gan paprasta ir nereikalauja labai didelių finansinių bei fizinių išteklių. Plytelės nebijo drėgmės, yra atsparios trinčiai. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl jos yra taip mėgiamos ir vertinamos voniose, koridoriuose, virtuvėje, pirmajame namo aukšte ant grindų.
Paviršius, kurie bus veikiami vandeniu, stilingų namų specialistai rekomenduoja padengti hidroizoliacine medžiaga.
Hidroizoliacinių medžiagų pasirinkimas labai didelis, tad reikia atsižvelgti į kokią zoną ji bus skirta: dušo sienoms, ar vonios zonoje ar dušo zonoje ant grindų, kurioje nebus dušo kabinos, o bus įrengtas grindyse modernus trapas ir vanduo ten tiesiogiai pilsis ant grindų.
Norint, kad plytelės ilgiau laikytųsi, paviršius turi būti grublėtas, pvz.: cementinio tinko, jeigu paviršius švelnus reikia tepti specialiu gruntu "Betonkontakt". Klijuoti pradėkite nuo patalpos kampo, klijuoti reikia pirmiausia sveiką, gamyklinių matmenų, nepjaustytą plytelę arba centruoti plyteles, jeigu įmanoma abiejose kambario pusėse didesni palikti didesnius, nei pusė plytelės, tarpus.
Klijai tepami tolygiai, specialia mentele, horizontalia kryptimi paskirstomi taip, kad atsirastų nedidelės vagelės. Klijuokite nuosekliai, nedideliame plotelyje. Klijuojant plytelę stilingų namų meistrai pataria neuždelsti taisant jos pozicijos, kad klijai nespėtų apdžiūti ir prarasti savo rišančiųjų savybių.
Taip pat stilingų namų specialistai pataria klojant plyteles pasistengti neištepti klijais plytelių išorinės pusės bei briaunų, kad vėliau netektų ilgai jų valyti nuo pridžiuvusių klijų. Kai kuriais atvejais priklausomai nuo plytelių rūšies, jie gali išvis nenusivalyti be išliekamų žymių. Jei lieka klijų, reiktų su mentele išvalyti tarpus ir juos sudrėkinti. Pradėkite tepti glaistą, stebėkite ar tolygiai užsipildo tarpai. Kai glaistas apstingsta, nuvalykite plyteles šlapia kempine, pašalinkite glaisto perteklių, nes siūlių užpildas vadinamas – fuga - sukietėja lyg akmuo,tad nugramdyti jo perteklių labai sudėtingas, vargingas bei brangų laiką atimantis darbas, todėl nuvalyti jo perteklių kampuose, sunkiai prieinamuose vietuose reikia labai dėmesingai ir kruopščiai . Glaistui apdžiuvus, plyteles nuvalykite dar kartą,kad neliktų jokių glaisto žymių, jokių nešvarumų ar dulkių.
O jei norite asmeniškai pasikonsultuoti su patyrusiais specialistais, mes jūsų paslaugoms:
www.stilingi - namai.lt